Kendine Ait Bir Oda

"Kendine Ait Bir Oda" bu konuşmalara dayalı bir kitap. V. Woolf, bir kadın roman yazacaksa parası (yıllık beş yüz pound) ve kendine ait bir odası olmalıdır, diyor.

Responsive image
YAZAR
Virginia Woolf
DOSYA BOYUTU
2,76 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786057995179

Bir Kendine Ait Bir Oda kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Kendine Ait Bir Oda kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Virginia Woolf tarafından yazılmıştır.


Virginia Woolf'un en tanımış eseri Kendine Ait Bir Oda, feminist edebiyatın da başyapıtlarından biri olarak kabul edilmektedir. Bunun yanı sıra, Woolf modernizm akımının edebiyattaki öncülerindendir. Kendine Ait Bir Oda, aynı zamanda kurmacanın nasıl oluştuğu ve edebiyatın toplumsal koşullarla ilgisi üzerine yapılmış ipuçlarını da içermektedir. Woolf, hem okuma hem yazma pratiklerinde zihin açıcı bir kitap kaleme almıştır. Romancıların bizleri öğle yemeklerinde mutlaka unutulmayacak, nükteli bir sözün söylendiğinde ya da bilgece bir şeyin yapıldığında neden inandırmaya çalışırlar, merak ediyorum. Buna karşın yemeklerinde ne yendiğinden çok nadir söz ederler. (Tanıtım Bülteninden)  


Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf'un 1928 yılında kapılarını kadınlara yeni yeni açmakta olan Cambridge Üniversitesi'nedki kız öğrencilere hitaben yaptığı bir konuşması üzerine şekillenmiştir.