Cosima

What does Cosima mean? Cosima as a girls' name is pronounced KO-zi-ma. It is of Greek origin, and the meaning of Cosima is "order, beauty". Cosima is an uncommon first name for females.

Responsive image
YAZAR
Grazia Deledda
DOSYA BOYUTU
5,98 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786052205037

Cosima harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Grazia Deledda. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Grazia Deledda'den Cosima kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Eğitim şansının ve dünyevi imkânların kısıtlı olduğu, doğanınsa kendini sınırsızca sunduğu bir coğrafyada geçirilen çocukluğun hayal gücünde ve dilde yarattığı tüm etkiler Nobelli yazar Grazia Deledda’nın bu otobiyografik romanında masal diliyle karşımıza çıkıyor.“Sanatçının bir genç kız olarak portresi benzersiz ve son derece tatminkâr.”-Belles Lettres -  “Nuoro’daki büyük bir aileden gelen asi genç kadın Grazia Deledda hassas gözlem gücü ve dikkat çekecek derecede duru üslubuyla Sardinya’da ilgi uyandırmıştı. Adada olay yaratan yazar bu arada Nobel’i de aldı. Deledda’nın toplu eserleri gerçek bir keşif: Balzac’ın Fransa’ya yaptığını, o Sardinya’ya yapıyor.”- Paul Chutkow, The New York Times -  (Tanıtım Bülteninden) Yayıma Hazırlayan: Müge KarahanSon Okuma: Mert Tanaydın    


Cosima Wagner. 220px|Cosima Wagner, 1877.|thumb] Cosima Francesca Gaetana Wagner (25 Aralık, 1837 - 1 Nisan, 1930) vitüöz piyanist ve besteci Franz Liszt`in kızıdır.