YAZAR
Yavuz Doğan
DOSYA BOYUTU
9,25 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786056821608

Bir Kifayets'iz Muhter'is kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Kifayets'iz Muhter'is kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Yavuz Doğan tarafından yazılmıştır.


“Kör bir kuş görmediği güne kanat çırpıyorBen içime ağlayıp annemi özlüyorum…” Islak.Sırılsıklam yıldızlar yaslı bir mendil kadar. Gece Kerbelâ Çölü, gece damlaya hasret, gece suç gibi tutsak.Islak.Belli ki yorgun ayna isli bir kandil kadar. Sabah Anzılha Gölü, sabahın ismi gurbet, sabah aşk kadar yasak.Islak.Ve ben; şiirin maden işçisi, hiç başlamamış hayatların tek kaybedeni, kırılmaya meyilli, kırılmaya razı, kırılmaya alışmış dik yokuşların kadrolu hamalı, ben; bir yük getirdim size; şairinden habersiz.İki kez kilitlenmiş kapılar, kapı önlerinde titreyen sokak köpekleri, perdeleri sımsıkı çekilmiş evler, bordrolu hayatlarına şükür kisvesiyle katlanan kalabalık yalnızlıklar, anason kokan kimsesizlikler, evsiz evliler, evlenmiş evsizler, tinerci çocuklar, yüksek binalar, asfalt yollar, patika yollar, yalnız yürünen yollar, yollar getirdim hiç bitmeyen; şiire bulanmış ama şairinden habersiz.…. (Tanıtım Bülteninden)   


Ne ki, her başarımızdan kendine bir pâye çıkartmayı ya da yıllardır boşuna konuşmayı iş edinmiş kifayetsiz muhterisler, yıllar önce Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde uygulamaya konulan...